شنبه ۵ شهریور۱۳۹۰

عکس های زیبایی از مدرسه اباصالح قم

توسط آژانس عکس خبری هنری قم (پاچیان)

مدرسه شریفه اباصالح (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رسما از سال 1372 آغاز به کار کرد و در ابتدا با 23 طلبه در ساختمانی استیجاری آغاز به کار کرد. ساختمان فعلی مدرسه در سال 1383 افتتاح شد. در این مدرسه علاوه بر دروس پایه، درس های تقویتی نیز به طلبه های علوم دینی آموزش داده می شود. این مدارس از آغاز به کار، هر سال رتبه اول تا سوم را بین مدارس علمیه شهر قم داشته است...

 

مدرسه اباصالح

 

این مدرسه نیز به لحاظ معماری و ترکیب معماری جدید و قدیم ایرانی اسلامی، بسیار زیبا و در خور توجه است. این بار هم نگاه عکس ها بیشتر معماری بود تا خبری صرف.

 

مدرسه اباصالح

مدرسه اباصالح قم

مدرسه اباصالح قم


در سایت رسمی مدرسه درباره تاریخچه و اهداف شکل گیری این مدرسه علمیه چنین میخوانیم: (این مدرسه از سال تحصیلی 73-72 تا 75-74 در خیابان دورشهر و در یک منزل مسکونی، که توسط خیرین و بانیان خیر برای این کار اختصاص داده شده بود مشغول به فعالیت بود ولی بخاطر افزایش پذیرش، ساختمان مدرسه به بلوار امین، کوچه 13، که آن هم توسط خیّرین و بانیان خیّر برای مدرسه اختصاص داده شده بود، منتقل گردید.
در این اثناء زمینی را برای مدرسه تهیه کردند و ساخت و ساز آن و اسکلت بندی آن شروع شد ولی متأسفانه در طرح حرم تا حرم واقع شد و ساخت مدرسه متوقف گردید، ولی بحمد الله توسط افراد خیّر، زمینی در بلوار امین (محل فعلی مدرسه) برای ساخت مدرسه اهدا شد و با حمایت و اجازه شرعی وجوهات از طرف حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی(دام ظله) مدرسه از سال 1381 با مراسم تربت گذاری معظم له شروع به ساخت گردید و طیّ 2 سال (که خود رکوردی در ساخت و ساز چنین بنای عظیمی است) در سال 1383 و در شب نیمه شعبان، شب میلاد حضرت بقیت الله الاعظم(عج)، و با حضور علما، مراجع و مسئولین بلند مرتبۀ حوزه و با سخنرانی حضرت حجت الاسلام حسینی بوشهری، مدیریت وقت حوزه، افتتاح گردید و هر ساله با پذیرش طلاب و تحصیل و تهذیب آنها، مشغول به خدمت رسانی به حوزۀ حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و جامعه شیعه می باشد.

نوشته شده توسط مدیر در |  لینک ثابت   •